فروش خشکبار
خانه / آنغوزه / خرید و فروش انواع صمغ آنغوزه

خرید و فروش انواع صمغ آنغوزه

خرید و فروش انواع صمغ آنغوزه

شما برای اطلاع از قیمت خرید و فروش انواع صمغ آنغوزه میتوانید با تاجران و عرضه کنندگان انواع گیاهان دارویی در تماس باشید .

گیاه انغوزه بومی بیابان‌های خشک ایران و کوه‌های افغانستان است و در هند نیز زیاد کشت می‌شود. از ساقه این گیاه بر اثر تیغ زدن و خراش نوعی صمغ استخراج می‌شود که به نام همان انغوزه، انگدان ویا اولئوگم نام برده می‌شود و مزه‌ای گس و تقریبا تند و سوزاننده داشته و دارای بویی شبیه به بوی نامطبوع ترکیبات گوگرددار است که بخش دارویی گیاه را تشکیل می‌دهد.

اندام دارویی این گیاه صمغی رزینی که از ایجاد برش در بخش‌های بالایی ریشه بدست می‌آید است و رزین، اسانس و صمغ، اسید فرولیک و ترکیبات دی سولفید جزو مواد مؤثره این گیاه می‌باشند.عملکرد دارویی این گیاه ضدنفخ و خلط‌آور است و در درمان‌های سوءهاضمه یا قولنج‌های مربوط به نفخ، التهاب برونشیت، سرفه و اختلالات و ناراحتی‌های عصبی کاربرد دارد.

شما میتوانیدبرای خرید و فروش انواع صمغ آنغوزه با ما در تماس باشید .

روش مصرف این گیاه به صورت خوراکی، تنتور و بخور برای کمک به درمان احتقان بینی و برونشیت می‌باشد. صمغ پودر شده این گیاه روزانه ۰٫۳ تا ۱ گرم در ۳ نوبت و به صورت تنتور نیز ۲ تا ۴ لیتر در روز، حب‌های ۰٫۲ گرمی به تعداد ۲ تا ۵ عدد در روز.

. ماست و عصاره چای سبز و روغن نارگیل را داخل کاسه ترکیب و به آنغوزه اضافه و خوب ترکیب کنید.

این ماسک را به طور منظم از ریشه تا نوک مو بمالید و بعد از۱ ساعت که خشک شد آن را با آب ولرم بشویید.

آنغوزه به افزایش و حفظ سلامت قلب کمک می کند. هم چنین این یک داروی تنفسی مفید در برابر سرفه و تنفس است. بنابراین روشن است که این ادویه گیاهی، خون رسانی را به همه بافت ها و سلول ها افزایش می دهد. این افزایش تضمین می کند که هر سلول مقدار اکسیژن مورد نیاز را دریافت می کند. در نتیجه، خستگی جسمی را با ارائه یک فرصت برای ترمیم بافت های فرسوده کاهش می دهد.

مصرف این گیاه دارویی با فلفل و سداب برای معالجه کزاز و در صورت مخلوط با سرکه یا عسل برای درمان بیماری اعصاب مفید است.

طریقه مصرف آنغوزه

  • آنغوزه را هم می‌توانید به صورت پودر، روغن و ادویه در غذاهای مختلف استفاده کنید.
  • صمغ این گیاه را می‌توانید به صورت محلول در آب یا مخلوط با عسل، فلفل و روغن زیتون استفاده کنید.

زیاده‌روی در مصرف انغوزه باعث ایجاد اسهال، نفخ، سوزش ادرار، سردرد، گیجی، سوزش معده و در موارد حاد باعث بروز تشنج می‌شود.

صمغ گیاه انغوزه در برخی افراد با ایجاد حساسیت پوستی همراه است.

گرچه آنغوزه استفاده محدودی (آن هم در طب سنتی ایران) داشته، ولی یکی از اقلام مهم صادراتی فرآورده های گیاهی ایران است که خریداران آن را با روش‌های پیچیده تجزیه می‌کنند و ده ها ماده ارزشمند از قبیل اسانس، رزین و صمغ قابل مصرف در صنایع دارویی، بهداشتی، آرایشی و صنعتی از آن به دست می‌آورند. با توجه به اینکه تهیه آنغوزه پر زحمت و طولانی مدت است، قیمت نسبتاً گرانی دارد.

شما میتوانید برای اطلاع از قیمت خرید و فروش انواع صمغ آنغوزه با ما در تماس باشید

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی صدیقی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09122548047
شماره پشتیبانی: 09159129155
آدرس کانال: DryFrouitIRANzamin@
پست الکترونیکی: onlinenat.2000@gmail.com