فروش خشکبار
خانه / آنغوزه / قیمت خرید و فروش آنغوزه کهگیلویه و بویراحمد

قیمت خرید و فروش آنغوزه کهگیلویه و بویراحمد

قیمت خرید و فروش آنغوزه کهگیلویه و بویراحمد

قیمت خرید و فروش آنغوزه کهگیلویه و بویراحمد در بازار داخلی بدلیل خام فروشی و عدم فرآوری خاص به نسبت ارزش آن ارزان می باشد . شیره گیاه آنقوزه یا آنغوزه  که علفی چندساله، ریشه آن کمی ضخیم و گوشتی، برگ‌های آن بسیار بریده و غباری، ساقه آن مجوف و گوشتی و بلندی آن تا ۲ متر می‌باشد؛ پس از استحصال در ظرفهای ۵ تا ۵۰ کیلویی تعبیه و بصورت خام به کشورهای خریدار بویژه ترکیه و هندوستان صادر می شود.

آنغوزه در گیاه شناسی استفاده های زیادی در زمینه دستگاه گوارش، سبزی و مزه دار کردن غذا دارد دارای تاریخچه غنی در داروهای آیورودا و غذاهای هندی است. بسیاری از افراد بوی این گیاه را زننده می دانند اما چگونگی استفاده از این گیاه جالب است و می توانند صحت غذای هندی خود را افزایش دهند. برخی نکات را در مورد آنغوزه دنبال کنید.

قیمت خرید و فروش آنغوزه کهگیلویه و بویراحمد

قیمت خرید و فروش آنغوزه کهگیلویه و بویراحمد را می توان از منابع مختلفی از جمله شرکتهای فعال در اینترنت بدست آورد . آنغوزه انواع گوناگونی دارد و این تنوع در کشور و منطقه تولید می تواند در قیمت نهایی خریدو فروش تاثیرگذار باشد.

کشورهای تولید کننده اصلی:افغانستان، ایران، ترکستان. آنغوزه عمدتا از ایران و افغانستان وارد هند می شود. بخشی از آنغوزه وارداتی پس از مقداری پردازش و ارزش افزوده دوباره به کشورهای مختلف صادر می شود.

آنغوزه از بریدگی های روی ریشه ها و ساقه های گیاهان به دست می آید. معمولا گیاهان ترش ۵ ساله ریشه های بسیار ضخیم و گوشتی می دهند. قسمت بالایی ریشه برهنه شده و ساقه در نزدیکی تاج بریده می شود. سطح آن توسط ساختار گنبد شکل و شاخه های کوچک پوشانده شده است. آب شیری از سطح برش آن ترشح می شود در معرض هوا قرار می گیرد و پس از چند روز سفت و رزین ترشح می شود.

خواص درمانی گیاه آنغوزه :

از خواص گیاه آنغوزه، تسکین درد دندان است به این منظور مقداری از آن را با آبلیمو مخلوط کرده و با پنبه بر روی دندان‌تان قرار دهید.

همچنین برای درمان بیماریهایی شامل، درمان یبوست، حمله‌های هیستری، هضم غذا، خاصیت آنتی بیوتیکی، درمان عفونت‌های قارچی معده، درمان کزاز، یرقان، مسکن درد گوش و تقویت بینایی بسیار مناسب است.

انغوزه گیاهی با بوی بسیار تندی است و در کشور هند از آن به وفور مصرف می‌کنند و دارای خواص دارویی فراوانی شامل، یبوست، کرم کش و مقوی دستگاه گوارش، محرک نیروی جنسی، از بین برنده بوی بد دهان، افزایش قدرت هاضمه و کاهش رطوبت بلغمی است.

طریقه مصرف آنغوزه

  • آنغوزه را هم می‌توانید به صورت پودر، روغن و ادویه در غذاهای مختلف استفاده کنید.
  • صمغ این گیاه را می‌توانید به صورت محلول در آب یا مخلوط با عسل، فلفل و روغن زیتون استفاده کنید.

قیمت خرید و فروش آنغوزه کهگیلویه و بویراحمد

عوارض جانبی آنغوزه :

آنغوزه در کنار تمام فوایدی که دارد، بعضی مضرات را نیز دارد. در بعضی موارد ممکن است سبب تهوع و استفراغ شود؛ استفاده ی بیش از اندازه از این گیاه ممکن است سبب تحریک گلو، تورم لب ها، آروغ زدن، گاز معده و اسهال شود. علاوه بر این در افرادی که دارای بیماری اعصاب مرکزی هستند ممکن است اثرات تحریکی ناخواسته ایجاد کند.

جهت اطلاع از قیمت خرید و فروش آنغوزه کهگیلویه و بویراحمد می توانید با مشاور فروش ما در بازرگانی سان رایز آقای مهدی صدیقی یوسف در تماس باشید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی صدیقی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09122548047
شماره پشتیبانی: 09159129155
آدرس کانال: DryFrouitIRANzamin@
پست الکترونیکی: onlinenat.2000@gmail.com